23.03.2021

Jak budować pewność siebie z pomocą stylizacji

Na szczęście, zjawisko to powoli zaczyna się odwracać. Świat mody stawia na coraz większy indywidualizm i różnorodność cech urody oraz ubioru, pozwalając wielu osobom odzyskać utraconą pewność siebie. Pamiętaj, że szczęście zaczyna się od samooceny, a pewność siebie oraz poczucie własnego piękna potrafią odmienić życie na lepsze. W tym wpisie odnajdziesz propozycje modnych ubrań oraz dodatków, jednak pamiętaj, że to Ty jesteś swoim przewodnikiem i kieruj się przede wszystkim swoim własnym gustem.

 

 

Po pierwsze – jesteś piękna!

Tak! Niezależnie od tego, jak wyglądasz. Obecnie, coraz częściej sztywny kanon kobiecego piękna negowany jest na rzecz idei body positive, według której każde ciało jest wyjątkowe, piękno wypływa z wewnątrz a sposób, w jaki patrzysz na siebie, wpływa na to, jak postrzegają Cię inni. Kolejne osoby same wybierają swój indywidualny ideał piękna, nie oglądając się na trendy. Sama zadecyduj, co uważasz za największe zalety swojego wyglądu – włosy, oczy, nos, nogi, sylwetkę, zadbane dłonie, promienny uśmiech, lub cokolwiek, co podpowiada Ci serce, i nie bój się ich podkreślać poprzez swoje stylizacje.

Sweter Marina – zobacz więcej

 

 

Po drugie – bądź sobą!

Nie pozwól innym mówić Ci, jak wypada lub powinno się ubierać! Niezależnie od tego, czy jest to osoba znana z pierwszych stron gazet, przewodnik modowy, przyjaciele lub rodzina, nikt nie ma prawa narzucać Ci swojego ideału piękna. Ubierasz się dla siebie, i to przede wszystkim Tobie powinien służyć twój wygląd. Ty sama najlepiej wiesz, co współgra z twoim indywidualnym poczuciem piękna, oraz jakie części swojego wyglądu lubisz najbardziej i uważasz za godne podkreślenia. Wykształć swój własny styl i nie oglądaj się na innych.

Bluzka Echo – zobacz więcej

 

 

Po trzecie – bądź odważna!

Zaufaj sobie, bądź kreatywna i nie bój się nietuzinkowych rozwiązań modowych. Nie ma nic złego w wyróżnianiu się z tłumu, wręcz przeciwnie! Osoba, która w pozytywny sposób zwraca na siebie uwagę, na pewno zostanie innym w pamięci, co w wielu sytuacjach przynosi wymierne korzyści. Eksperymentuj ze swoimi stylizacjami, nie bój się poszukiwania oraz testowania nowych rozwiązań i nie poddawaj się, dopóki nie odczujesz pełnej satysfakcji.

Kamizelka Reja – zobacz więcej

 

 

Po czwarte  – bądź dla siebie inspiracją!

Moda to nie tylko podążanie za trendami! Tworzenie stylizacji samo w sobie może być także sztuką, środkiem wyrazu, metodą przekazania cząstki swojego wnętrza osobom w Twoim otoczeniu. Spraw, aby twoje kreacje mówiły coś o Tobie! Dobieraj elementy, które w jakiś sposób do Ciebie przemawiają, inspirują oraz spełniają twój osobisty ideał piękna, a także reprezentują twoje myśli, emocje, postawy i plany na dany dzień. Największą satysfakcję dają nam nawiązania do tego, co jest nam bliskie – stylów, osób, marek, okresów historycznych, kultur czy elementów natury które podziwiamy, z którymi na pewnym poziomie jesteśmy w stanie się utożsamić, lub które mają wpływ na to, kim jesteśmy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przy tym odwoływać się również do egzotyki lub elementów, z którymi nie odczuwamy związku na co dzień, a jednak przyciągnęły one naszą uwagę. Słuchaj swojego instynktu i nie bój się za nim podążać – wtedy moda może stać się podróżą w głąb swojego wnętrza, która pozwoli Ci poznać siebie od zupełnie nowej strony.

Spódnica Luna – zobacz więcej

 

 

Po piąte – dbaj o dodatki!

Ta podpowiedź może wydać Ci się banalna, jednak wiele kobiet wciąż o niej zapomina! Dodatki są niesamowicie ważnym element stylizacji – to one spajają naszą wizję w całość, potrafią zupełnie odmienić oblicze wybranej kreacji oraz bardzo dobrze podkreślają nasze atuty. Producenci ubrań niejednokrotnie sami sugerują, jakie elementy będą wyglądały dobrze w połączeniu z danym produktem, jednak pamiętaj, by prócz cennych porad, ufać także swojej intuicji! Dodatki to doskonały sposób, aby w subtelny i wyrafinowany sposób wyrazić siebie, powiedzieć światu coś więcej o swoich zainteresowaniach, myślach, emocjach oraz poczuciu estetyki. Nie zmarnuj tej okazji!

Apaszka Hera – zobacz więcej

 

 

Twoje piękno to coś, o czym powinnaś decydować wyłącznie Ty. Pozwól sobie rozkwitnąć, dostosowując swój strój do tego, co sama uznasz za najlepsze dla Ciebie. Pamiętaj, że wszystkie zmiany zaczynają się od środka, a pewność siebie to ogromny dar, który możesz otrzymać wyłącznie od samej siebie. Nie bój się więc, i rozpocznij swoją prywatną podróż w poszukiwaniu piękna.

 

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Możliwość komentowania została wyłączona.